Usługi:

Heblowanie

Możliwe zakresy strugania:

Wysokość: od 1cm do 20cm

Szerokość: od 5cm do 40cm

Heblowanie czyli obróbka drewna skrawaniem jest wykonywana metodą skrawania wirującymi z dużą prędkością nożami. Maszyna która wykonuje tę pracę jest maszyną typu grubościowego co oznacza, że nadaje powtarzalną, z góry narzuconą grubość materiałowi. W ten sposób deski podłogowe po ułożeniu wystarczy lekko wycyklinować i po polakierowaniu nadają się do użytkowania dając wspaniały efekty utrzymujący się przez lata.

Suszenie

Suszenie odbywa się metodą komorową, przy użyciu wentylatorów zapewniających cyrkulację powietrza oraz kaloryferów dużej mocy dla utrzymania temperatury. Komora jest wyposażona w kominy wentylacyjne by woda wydostająca sie z drewna mogła być oprowadzana. Zasilanie w ciepło zapewnia sterownik firmy MODERATOR który zasilany paliwem złożonym ze zrębków nieprzerwanie podtrzymuje temperaturę. Technologia suszenia zapobiega odkształceniom drewna i nierównomiernemu pozbywaniu się wody. Temperatura jest tak dostosowana by woda niezwiązana w materiale stopniowo była transportowana od wewnętrznych do zewnętrznych warstw i usuwana na zewnątrz a nie zatrzymywana w drewnie w skutek uściślania struktury. Suszenie trwa od kilku dni do czternastu dni w zależności od grubości materiału. Jesteśmy w stanie uzyskać drewno o 6% zawartości wody w suchej masie.

Impregnacja

Impregnujemy metodą zanurzeniową w roztworze impregnatu. Zapobiega to inwazjom szkodników, drewno jest zabezpieczane przed sinizną drewna i grzybom powodującym rozkład drewna.

Wykonywnie konstrukcji

Wykonujemy proste konstrukcje na zlecenie począwszy od wychodków, przez budki i budy dla pupilów skończywszy na drewnianych domkach ogrodowych dla dzieci czy elementy ławek ogrodowych.

Przecieranie na miejscu

Przecieranie odbywa się za pomocą traka taśmowego wyposażonego w posuw wzdłużny oraz elektryczną regulacje w płaszczyźnie. Materiał jest od razu sortowany i układany co zapobiega jego odkształceniom oraz sinieniu.